Paaluperustukset

Paaluperustus on vaativa kokonaisuus, joka ei synny ilman paaluttajia, heidän koneitaan ja ammattitaitoaan.

Toimimme tiiviissä yhteistyössä näiden osaavien paalutusurakoitsijoiden ja muiden kumppaniemme kanssa ja hallitsemme näin koko paaluperustusten toimitusketjun.

Oli kohteesi kooltaan suuri tai pieni, paalun materiaalina betoni tai teräs, kumppaneiltamme saat paaluperustuksista kokonaistarjouksen, joka sisältää paalut ja työsuorituksen sekä siihen liittyvät muut työt ja palvelut. 

 

Paalutusurakoitsijoita

Auranmaan Teräspaaluttajat Oy
A-Paalutus

Kirkkotie 2, 21490 Marttila

Rami Palanen, 0400 691 458
rami.palanen@a-paalutus.fi

Toni Sillanpää, 044 510 1282
info@teraspaaluttajat.fi

Destia Oy

www.destia.fi

Mika Räisänen, 040 540 4383
mika.raisanen@destia.fi

Tomi Virkkunen 040 681 0130
tomi.virkkunen@destia.fi

www.destiaengineering.fi

Junttapojat Oy

www.junttapojat.fi
junttapojat@junttapojat.fi

Tuomas Heikkinen, 0400 533 187

Joni Heikkinen, 0400 507 994

Kankareen Paalutus Oy

Varkaanvuorentie 3, 32500 Oripää

050 527 3614

myynti@kankareenpaalutus.fi
www.kankareenpaalutus.fi

Hannu Vesamäki, 050 567 0730

NordPile Oy

Suovasentie 73, 21250 Masku

www.nordpile.fi
nordpile@nordpile.fi

Ismo Kivelä, 040 673 9974
Tanja Haveri, 040 558 8151

Maanrakennus Kotisalo Ky

Nummentie 175, 01900 Nurmijärvi

maanrakennus.kotisalo@elisanet.fi
www.maanrakennuskotisalo.com

Saku Kotisalo, 040 584 9691 

Maanrakennusliike E.M. Pekkinen Oy

Juvan teollisuuskatu 17, 02920 Espoo

09 849 4070
www.empekkinen.fi

Ari Kivistö, 040 5925 917
ari.kivisto@empekkinen.fi

Veli-Antti Pekkinen, 040 538 7567
veli-antti.pekkinen@empekkinen.fi

Niskasen Maansiirto Oy

Viikatetie 14, 85800 Haapajärvi

www.niskasenmaansiirto.fi

Raimo Isopahkala, 0400 287 470
raimo.isopahkala@niskasenmaansiirto.fi

Scanpile Oy

Länsirannantie 8, 01860 Perttula
www.scanpile.fi

Matti Saarikoski, 044 2404 713
matti@scanpile.fi

Tuomo Saarikoski, 050 382 6707
tuomo@scanpile.fi

Fingeo Oy

Juvan teollisuuskatu 17, 02920 Espoo
09 849 4070
www.fingeo.fi

Veli-Antti Pekkinen, 040 538 7567
veli-antti.pekkinen@fingeo.fi

Turun Siirtomurske Oy

Aholantie 6, 21290 Rusko
02 438 6441
www.turunsiirtomurske.fi

Mika Suovanen, 044 348 0545
mika.suovanen@turunsiirtomurske.fi

YIT Rakennus Oy

PL 36, 00620 Helsinki

020 433 111
www.yit.fi

Markku Lappalainen, 0400 451 639
markku.lappalainen@yit.fi

Koneurakointi Heino Oy

Vähäkorventie 13, 21250 Masku
www.koneurakointiheino.fi

Tero Heino, 040 500 5683
tero.heino@koneurakointiheino.fi

Otto Laaksonen, 044 981 4438
otto.laaksonen@koneurakointiheino.fi

Maanrakennus Jari Knuuttila Oy

Knuuttilanraitti 242 B, 62310 Voltti
http://www.maanrakennusknuuttila.com/

Jari Knuuttila, 0400 366 677
jari.knuuttila@gmail.com

Reijo Siltamäki, 050 431 6310
reijo.siltamaki@gmail.com

Paalutus Aavanen&Ojala Oy

Sipikuja 2, 28450 Vanha-Ulvila
www.paalutusaavanenojala.fi

Juha Ojala, 040 684 4750
myynti@paalutusaavanenojala.fi