Paaluperustukset

Paaluperustus on vaativa kokonaisuus, joka ei synny ilman paaluttajia, heidän koneitaan ja ammattitaitoaan.

Toimimme tiiviissä yhteistyössä näiden osaavien paalutusurakoitsijoiden ja muiden kumppaniemme kanssa ja hallitsemme näin koko paaluperustusten toimitusketjun.

Oli kohteesi kooltaan suuri tai pieni, paalun materiaalina betoni tai teräs, kumppaneiltamme saat paaluperustuksista kokonaistarjouksen, joka sisältää paalut ja työsuorituksen sekä siihen liittyvät muut työt ja palvelut. 

 

Paalutusurakoitsijoita

A-Paalutus Oy

Vanha Tampereentie 384, 21370 Aura kk

www.a-paalutus.fi

Timo Suominen, 040 5412305
timo.suominen@a-paalutus.fi

Destia Oy

www.destia.fi

Mika Räisänen, 040 540 4383

mika.raisanen@destia.fi

Juha Schönberg, 050 363 4063

Junttapojat Oy

Saviriihentie 191, 04340 Tuusula
09 2733 711

www.junttapojat.fi

Joni Heikkinen, 0400 507 994
joni.heikkinen@junttapojat.fi

Kankareen Paalutus Oy

Varkaanvuorentie 3, 32500 Oripää

myynti@kankareenpaalutus.fi
www.kankareenpaalutus.fi

Marko Kankare, 050 527 3614

Kantolan Paalutus Oy

Vaskikatu 5, 20380 Turku
0207 291 640
kantolan.paalutus@kantolanpaalutus.fi
www.kantolanpaalutus.fi

Ismo Kivelä, 040 673 9974
Tanja Haveri, 040 5588 151

Maanrakennus Kotisalo Ky

Nummentie 175, 01900 Nurmijärvi

maanrakennus.kotisalo@elisanet.fi
www.maanrakennuskotisalo.com

Saku Kotisalo, 040 584 9691 

Maanrakennusliike E.M. Pekkinen Oy

Juvan teollisuuskatu 17, 02920 Espoo
09 849 4070
www.empekkinen.fi

Ari Kivistö, 040 5925 917
ari.kivisto@empekkinen.fi

Niskasen Maansiirto Oy

Viikatetie 14, 85800 HAAPAJÄRVI

www.niskasenmaansiirto.fi

Raimo Isopahkala, 0400 287 470

raimo.isopahkala@niskasenmaansiirto.fi

Pirkan Rakentajapalvelu Oy


Jouni Valkila, 0400 625084
jouni.valkila@pirkanrakentajapalvelu.fi

Skanska Infra Oy

PL 114, 00101 Helsinki
020 719 211
www.skanska.fi

Jyrki Nikkinen, 040 560 1052
jyrki.nikkinen@skanska.fi

Turun Siirtomurske Oy

Aholantie 6, 21290 Rusko
02 438 6441
www.turunsiirtomurske.fi

Ari Virtanen, 0400 268 803
ari.virtanen@turunsiirtomurske.fi

YIT Rakennus Oy

PL 36, 00620 Helsinki

020 433 111
www.yit.fi

Markku Lappalainen, 0400 451639
markku.lappalainen@yit.fi

Koneurakointi Heino Oy

Vähäkorventie 13, 21250 Masku
www.koneurakointiheino.fi

Tero Heino, 040 500 5683
tero.heino@koneurakointiheino.fi

Otto Laaksonen, 044 981 4438
otto.laaksonen@koneurakointiheino.fi

Maanrakennus Jari Knuuttila Oy

Knuuttilanraitti 242 B, 62310 Voltti
http://www.maanrakennusknuuttila.com/

Reijo Siltamäki
reijo.siltamaki@gmail.com